Wypożyczalnia samochodów Werona

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Werona za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Werona

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Włochy
  3. Werona

EasyTerra Wynajem Samochodów Werona jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Werona

Wypożyczalnia samochodów Werona
Wypożyczalnia samochodów Werona

Wprowadzenie

Werona to jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech. Szekspirowska miłosna opowieść o Romeo i Julii działa się w Weronie. Ponadto miasto znane jest również jako Mały Rzym z powodu swojego znaczenia w czasach Rzymskiego Imperium. 

Ludność

Werona to dwunaste co do wielkości miasto we Włoszech: liczy około 243000 mieszkańców. Z powodów historycznych miasto doświadczyło wielu fal przybywających imigrantów. Dzisiaj większość mieszkańców (93%) jest włoskiego pochodzenia.

Położenie

Rzeka Adyga biegnie przez środek Werony. Słynne jezioro Lago di Garda znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie na zachód od miasta. Ponadto Werona znajduje się blisko peryferii Dolomitów. Istnieje również możliwość odbycia jednodniowych wycieczek do innych okolicznych miast i wsi.

Gospodarka

Podobnie jak w wielu innych włoskich miastach tak w przypadku Werony jest ona prawdziwą atrakcją turystyczną. Co roku to starożytne miasto przyciąga wielu podróżnych. W 2000 roku wpisano całe centrum Werony na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto jest także sławne ze swoich win, takich jak Soave, Valpolicella, Bardolino. Produkuje się tu również pamiątki, które potem sprzedawane są turystom. W mieście znajdują się także zakłady przemysłowe.

Lotniska

Werona posiada jedno lotnisko, Lotnisko Werona-Villafranca, które znajduje się 16 kilometrów od miasta. Obsługuje ono zarówno loty z innych włoskich miast, jak również z większych miast europejskich jak Amsterdam, Londyn i Helsinki.

Transport Publiczny

AMT-bus to firma obsługująca autobusy kursujące w Weronie. Linie autobusowe łączą stację kolejową z miejscami poza Weroną. Oprócz autobusów i pociągów, które zatrzymują się w Weronie nie ma tu innych środków transportu publicznego. Pociągiem można dojechać w 1,5 godziny do Wenecji. Znajdziesz tu również dobre połączenie kolejowe między innymi do Mediolanu i Florencji.

Ruch miejski i parkowanie

Rano i wczesnym popołudniem nie wolno wjeżdżać samochodom do śródmieścia, chyba że zatrzymałeś się w hotelu w centrum miasta. Bezpłatne miejsca parkingowe znajdują się w Via Citta di Nimes (w pobliżu stacji kolejowej) i Porta Vescovo, skąd odjeżdżają autobusy do centrum.

Hotele

W Weronie nie jest trudno znaleźć wolne miejsce w hotelu, chociaż polecamy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem, szczególnie w trakcie lata.

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Weronie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Werona

EasyTerra Wynajem Samochodów Werona porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Włochy, ale w mieście innym niż Werona, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Włochy stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Włochy chciałabyś wypożyczyć samochód.