• Opnie klientów 8.6 / 10
  • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wypożyczalnia samochodów Bułgaria

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Bułgaria za Ciebie.

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
  • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Bułgaria

EasyTerra Wynajem Samochodów Bułgaria jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować samochód w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Promocje na wynajem samochodów w Bułgaria

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Bułgaria.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Ostatnie oceny

Klienci oceniają nas na 8.6/10 w 504 recenzjach

Kiedy dokonać rezerwacji wynajmu samochodu w Bułgaria?

Punkty wynajmu samochodów w Bułgaria

EasyTerra Wynajem Samochodów porównuje ceny wynajmu samochodów w poniższych destynacjach.

Wypożyczalnia samochodów Bułgaria

Informacja o lokalizacji dla Bułgaria

Odkrywaj najpiękniejsze miejsca w Bułgaria, korzystając z wynajmu samochodu. EasyTerra Wynajem Samochodów oferuje ponad 7 punktów odbioru w Bułgaria. Dzięki temu w pobliżu Twojej destynacji zawsze znajdziesz punktu odbioru samochodu.

Wprowadzenie

Bułgaria mieści się na południowym wschodzie Europy, przy Morzu Czarnym. Kraj jest częścią Bałkanów. Ponadto Półwysep Bałkański zawdzięcza swą nazwę od pasma górskiego w Bułgarii. Stolicą państwa jest miasto Sofia, która ma ponad milion mieszkańców. To czyni Sofię największym miastem Bułgarii. Całe państwo zamieszkuje 7.3 miliona ludzi.

Goście Bułgarii mogą doświadczyć jej historii odwiedzając miasta Wielkie Tyrnowo i Płowdiw, które wyglądają jak z obrazka. Piękne klasztory i kościoły zostały zachowane w swoim naturalnym otoczeniu i czekają na nowych gości. W tym wschodnioeuropejskim państwie pyszne wina czekają w sklepach na miłośników tego trunku. Latem plaże Morza Czarnego przyjmą gości, którzy szukają ciepła i relaksu. Zimą turyści, którzy są amatorami sportów, mogą się spełniać na stokach pokrytych śniegiem gór.

Bułgaria jest krajem, który wysila się, aby dotrzymać tempa Europie Zachodniej. To państwo, które nadal może być odkrywane, zanim reszta Europy dostrzeże okazałą przyrodę i bogatą historię Bułgarię.

Historia

Około sześć tysięcy p.n.e. Trakowie zasiedlili obszar, który dzisiaj nazywa się Bułgarią. Żyli tam przez wiele stuleci aż w końcu zostali podbici przez Macedończyków w 345 roku p.n.e. Ta obca dominacja trwała przez pięćdziesiąt lat. Później Rzymianie wkroczyli do regionu w 72 p.n.e. Sto lat zajęło im skłonienie Traków do poddania się. W kolejnych latach, Goci, Wandale i Hunowie również starali się najlepiej jak mogli przejąć kontrolę nad regionem. Gdzieś około piątego wieku n.e. Słowianie przybyli do Bułgarii. Po dwustu latach Bułgarzy, znani także jako Protobułgarzy, przejęli panowanie w regionie. Przybyli na te tereny z Azji Centralnej. Lud ten wymieszał się z ludnością słowiańską. Pod kierownictwem chana Asparucha to społeczeństwo utworzyło pierwsze Imperium Bułgarskie w siódmym wieku n.e.

W roku 865 car Borys I starał się utrzymać imperium w całości i zjednoczyć jego ludność poprzez przyjęcie chrześcijaństwa. Od tego momentu Imperium Bułgarskie było chrześcijańskie. Zaczęto budować kościoły i klasztory.

Około roku tysięcznego Romajowie przejęli władzę. W 1185 jednakże, Romajowe zostali wyrzuceni z kraju i powstało drugie Imperium Bułgarskie. Imperium przetrwało do czternastego wieku. Wtedy przybyli Osmanowie i podbili całe Bałkany w ciągu trzydziestu lat. Wiele kościołów i klasztorów zostało zamkniętych.

Naród bułgarski nie zginął pod panowaniem Osmanów. Ważne narodowe ożywienie wydarzyło się w 1672. Bułgarski mnich Paisjusz Chilendarski napisał książkę oraz podróżował po całej Bułgarii, aby przeczytać swoją historię słowiańskich Bułgarów niepiśmiennej ludności. W ten sposób zapomniany płomień "bycia Bułgarem" rozpalił się ponownie wśród ludu.

Inną osobą wychwalaną w Bułgarii jest Wasił Lewski. Ten dziewiętnastowieczny rewolucjonista przebył Rumunię, Belgrad i wiele innych miejsc, aby założyć rewolucyjne komórki przeciwko osmańskiej opresji. W 1873 został aresztowany i powieszony w Sofii. Dlatego nie dożył dnia, w którym Bułgaria odzyskała niezależność względem Imperium Osmańskiego. Trzydzieści lat później, w 1908, Bułgaria została niepodległym królestwem.

W trakcie I wojny bałkańskiej należało stawić czoło wpływowi osmańskiemu. Ta krótka wojna była bardzo okrutna. Ostatecznie Osmanowie stracili wszystkie europejskie terytoria. II wojna bałkańska nastąpiła w niedługim czasie po pierwszej. Bułgaria była zmuszona do oddania ziem, które dopiero co podbiła, sąsiednim państwom. Latem 1913 II wojna bałkańska zakończyła się.

W 1914 wybuchła I wojna światowa. Z początku ta wojna była rozpoznana jako trzecia wojna bałkańska. Dopiero, kiedy stało się jasne, że jej skala jest znacznie większa, nadano jej dzisiejszą nazwę.

Po II wojnie światowej Bułgaria skończyła pod władzą reżimu komunistycznego. Stała się republiką ludową. Bułgaria była najlepiej prosperującym krajem bloku wschodniego. W 1989 kraj zostawił swoją komunistyczną przeszłość i został państwem demokratycznym.

Społeczeństwo i kultura

Państwo ma ponad siedem milionów mieszkańców. Aczkolwiek liczba Bułgarów znacząco spada. Trzy czwarte Bułgarów żyje w miastach. Pod względem etnicznym większość obywateli należy do Bułgarów. Po za tym jest również znacząca mniejszość turecka. Ponadto w Bułgarii żyją jeszcze mniejsze grupy Romów, Rosjan, Ormian oraz Macedończyków.

Oficjalnie, Bułgaria stała się ateistycznym krajem w okresie komunizmu. Dziś prawie dziewięćdziesiąt procent Bułgarów jest wyznania prawosławnego. Około 250 000  Pomaków żyje w górach Rodopach. Dokładna liczba Pomaków jest nieznana. Pomakowie to właściwie Bułgarzy, którzy przeszli na islam w szesnastym wieku. Całościowo, około trzynaście procent mieszkańców Bułgarii to muzułmanie. Ci ludzie to przede wszystkim sunnici, chociaż z czasem islam podlegał wielu wpływom chrześcijaństwa i z tego powodu religia tego regionu jest często nazywana islamem bałkańskim. W latach dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia wielu Pomaków przeszło na chrześcijaństwo.

Ludzie w Bułgarii mówią po bułgarsku. To język słowiański zapisywany cyrylicą. Tureckie i romskie mniejszości używają przede wszystkim własnych języków. Starsi ludzie czasem mówią po rosyjsku, ponieważ był to ich drugi język. Niektórzy Bułgarzy znają trochę francuskiego lub niemieckiego. W sektorze turystycznym całkiem powszechna jest znajomość angielskiego.

Sytuacja polityczna

Od 1990 ustrojem Bułgarii jest demokracja przedstawicielska. Premier jest głową jednoizbowego parlamentu. Wybory do Zgromadzenia Narodowego (Narodno sybranie), na które składa się 240 deputowanych, odbywają się raz na cztery lata. Ostatnie wybory miały miejsce latem 2009. Co pięć lat w Bułgarii odbywają się wybory prezydenckie. Naród wybiera prezydenta w wyborach bezpośrednich. W 2006 Georgi Parvanov zaczął drugą kadencję pełnienia tego urzędu. Jest pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem Bułgarii. Prezydent oraz Zgromadzenie Narodowe zarządza 28 obwodami. Te są podzielone na mniejsze jednostki - gminy.

Od 1955 Bułgaria jest członkiem ONZ. W 2004 państwo dołączyło do NATO. W styczniu 2007 Bułgaria stała się również członkiem Unii Europejskiej.

Gospodarka

Bułgaria jest najbiedniejszym krajem Unii Europejskiej. Po upadku komunizmu bułgarska gospodarka uległa załamaniu. Niemniej jednak w ostatnich latach ekonomia kraju zaczęła notować wzrosty. Po II wojnie światowej Bułgaria została uprzemysłowiona pod wpływem reżimu komunistycznego. Ważne sektory przemysłu Bułgarii to przede wszystkim budowa maszyn, obróbka metali oraz przetwórstwo jedzenia. Pierwotnie to sektor rolniczy był tym najważniejszym. Jedna piąta wszystkich pracowników jest zatrudniona w rolnictwie. Zboża, kapusta i tytoń to jedne z wielu roślin uprawianych na bułgarskich farmach. Na terenie całego kraju można znaleźć liczne winnice. Produkcja wina oraz tradycyjnej brandy jest ważna dla bułgarskiej gospodarki. Po upadku komunizmu Bułgaria sprywatyzowała gospodarkę. Jednakże do dziś głównymi partnerami handlowymi kraju są byłe republiki radzieckie.

Walutą Bułgarii nadal jest Lew. W planach jest wprowadzenie euro w 2011.

Geografia i klimat

U zbiegu Europy i Azji leży Bułgaria zajmująca prawie 111 tysięcy kilometrów kwadratowych. Bułgaria jest sercem Półwyspu Bałkańskiego. Na wschodzie kraj graniczy z Morzem Czarnym. Na południu leży Grecja i Turcja, gdzie już zaczyna się Azja. Serbia i Macedonia to kraje sąsiednie na zachodzie. Na północy Dunaj tworzy naturalną granicę. Po drugiej stronie rzeki leży Rumunia. Od wschodu do zachodu rozciąga się pasmo górskie Stara Płanina. W języku bułgarskim nazwa ta oznacza "stara góra". Innym pasmem górskim w Bułgarii są Rodopy. Główna część tych gór leży w Bułgarii, reszta w Grecji. Najwyższym szczytem jest Goljam Perelik. Ma 2191 metrów wysokości. Pomiędzy górami są urwiska z jaskiniami i naturalne źródła. Górskie jeziora i inne zbiorniki znajdują się w narożnikach klifów. Na zachodzie znajdują się największe góry w kraju. Nazywają się Riła. Większość obszaru Riły tworzy park narodowy, który znajduje się około sto kilometrów na południe od Sofii. Teren parku zapewnia ochronę dla przeróżnych gatunków fauny i flory. Ponadto w kotlinie górskiego masywu Riła znajduje się Rylski Monastyr. Ten klasztor prawosławny, którego historia sięga roku 946, jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Dla Bułgarów symbolizuje on zwycięstwo nad Turkami.

Linia brzegowa Bułgarii posiada piękne miejsca do opalania się i kąpieli w morzu latem. Najważniejszym portem morskim jest Warna. Między górami Starą Płaniną, a Dunajem leży żyzna dolina. Poza Dunajem, inne ważne rzeki płynące przez Bułgarię to Marica i Struma.

Bułgaria charakteryzuje się środkowoeuropejskim kontynentalnym klimatem. To oznacza, że lata są ciepłe, a zimy zimne. Lipiec i sierpień są najgorętszymi miesiącami roku. Zimą pada śnieg, zwłaszcza w górach. Najwilgotniejszym okresem jest czas od kwietnia do czerwca. Wpływ Morza Czarnego sprawia, że wschód Bułgarii ma swoją własną charakterystykę, temperatury tam są bardziej umiarkowane. Z powodu Rodopów umiarkowany klimat śródziemnomorski nie wywiera dalej wpływu.

Ruch uliczny i infrastruktura

Bułgaria jest uważana za kraj tranzytowy między Azją, Europą, a Bliskim Wschodem. Jednakże stan dróg pozostawia wiele do życzenia. W terenie zabudowanym pojazdy mogą poruszać się z prędkością 50 km/h. Poza terenem zabudowanym maksymalną prędkością jest 90 km/h. Na autostradach można jechać z prędkością 120 km/h. Prędkości dla motocyklistów to kolejno 50, 80 i 100 km/h. Wiele autostrad jest nadal w budowie. Ponieważ na Bułgarskich autostradach obowiązuje opłata za jazdę, najlepiej kupić winietę w kolorze niebieskim lub zielonym. Nazwy miejsc oraz kierunków są zapisane cyrylicą.

Pociągi są bardzo punktualne, ale niezbyt wygodne. Istnieją trzy typy pociągów: ekspresen (ekspresowy), barz (pośpieszny) i patnicheski (pasażerski). Obowiązuje również podział na pierwszą i drugą klasę.

Autobusy poruszają się pomiędzy wszystkimi dużymi miastami. Również wioski są połączone ze sobą oraz miastami. Kursują między nimi linie autobusowe. Poza państwowym transportem zbiorowym, istnieją też firmy prywatne. Te posiadają bardziej wygodne autobusy. Po za tym, miejsca mogą być rezerwowane z wyprzedzeniem. Minibusy, które są najszybsze, jeżdżą nawet na krótszych dystansach i są godne polecenia. W większych miastach są autobusy, tramwaje i trolejbusy.

Bułgarskie wybrzeże nie jest bardzo ruchliwe jeśli chodzi o transport do sąsiednich krajów. Latem luksusowe łodzie odpływają z Warny do Stambułu w Turcji, Odessy, Sewastopola i Jałty na Ukrainie oraz Sochi w Rosji.

Istnieje pięć międzynarodowych lotnisk w Bułgarii. Są umieszczone blisko miast Sofia, Warna, Burgas, Płowdiw i Gorna Orjachowica. Możliwa jest również podróż z portu lotniczego Sofia do portu lotnicznego Warna i z powrotem lub między Sofią, a lotniskiem portem lotniczym Burgas.

Jedzenie i picie

W tradycyjnych karczmach, które są nazywane mehana, zetkniesz się z prawdziwie autentyczną atmosferą, często nawet kelnerzy i kelnerki obsługują swoich klientów w tradycyjnych ubiorach. Polecanymi przystawkami są np. topcheta supa, kremowa zupa z klopsikami, tarator, czyli sałatka zrobiona z ogórka, jogurtu i orzechów włoskich lub shopska, sałatka z ogórka, pomidorów, sera i cebuli. Popularne dania główne to kebabche, kufte i musaka. Pierwsze dwa dania są podobne do siebie. Obydwa robione są z grillowanego, przyprawionego, mięsa mielonego. Zmienia się przede wszystkim forma. Musaka to tradycyjne danie, które składa się z warstw ziemniaków i mielonego mięsa. Bułgarska kuchnia ma jeszcze co najmniej dwa dania warte spróbowania. Kavarma jest robiona z mięsa i warzyw, które duszą się w ceramicznym naczyniu. Plakiya jest daniem robionym z ryby i ryżu.

Jeśli szukasz miejsc, gdzie można spróbować pysznych win to Bułgaria jest właściwym adresem. W kraju istnieje pięć regionów, które specjalizują się w produkcji wina. W winnicach wytwarza się zarówno białe jak również czerwone wina. Z południa pochodzą najpyszniejsze czerwone wina. Po za regionami w górach, także w innych częściach Bułgarii znajdują się winnice. Bułgarskie piwo też jest warte spróbowania. Istnieje wiele piw narodowych. Także mniejsze browary regionalne ważą wspaniałe piwa, które bardzo często smakują nawet jeszcze lepiej.

Strefa czasowa

W Bułgarii obowiązuje czas GMT/UTC +2. Latem dodawana jest jedna godzina, aby zaoszczędzić nieco czasu przed zachodem słońca.

Zakwaterowanie

Hotele w Bułgarii klasyfikowane są według systemu gwiazdkowego. Obowiązuje skala od jednej do pięciu gwiazdek. Hotele mieszczące się nad Morzem Czarnym zimą są zamknięte. W kurortach narciarskich sytuacja jest odwrotna, hotele otwierają się zimą.

Nie jest łatwo znaleźć hostele w Bułgarii. Są one dostępne, ale nie ma żadnej organizacji, która by je reprezentowała, zbierała o nich informacje lub czyniła dostęp do nich łatwiejszym. Ponadto ich oferta jest zorientowana przede wszystkim na samych Bułgarów. Turyści są zatem poniekąd zmuszeni do posługiwania się podstawowym bułgarskim lub do znalezienia noclegu w innym miejscu.

Nie ma zbyt wielu pól namiotowych w Bułgarii. Jeśli już znajdziemy jakieś, zazwyczaj nie oferuje ono wiele komfortu i luksusu. Pomiędzy listopadem, a kwietniem większość z pól namiotowych jest zamknięta. Nad Morzem czarnym niektóre są otwarte od czerwca do września.

Latem można skorzystać z górskich chatek do wynajęcia. Te, które są blisko kurortów narciarskich są otwarte także w miesiącach zimowych.

Niektórzy oferują pokoje do wynajęcia w swoich prywatnych domach. Pokoje są zazwyczaj czyste i wygodne. Toaleta i prysznic są na ogół współdzielone.

Linki zewnętrzne

Aby zdobyć więcej informacji na temat Bułgarii zalecamy skorzystanie z Google oraz następujących źródeł:

Informacje praktyczne

  • Waluta
    Bulgarian lev
  • Kierunek jazdy
    W prawo
  • Maksymalna prędkość w mieście
    50 km/h
  • Maksymalna prędkość na autostradzie
    90 km/h
  • Język
    Bulgarian
  • Popularna klasa samochodu
    Ekonomiczna

Informacje, których poszukuje większość.

Poniżej prezentujemy wybór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Jeśli nie ma wśród nich Twojego pytania, sprawdź na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Albo skontaktuj się z nami.

Czy EasyTerra Wynajem Samochodów jest najtańszy?

Tak, proponujemy gwarancję najniższej ceny, ponieważ porównujemy różnych sprzedawców i zawsze możemy zaoferować najlepszą cenę w mieście.

Co muszę zrobić podczas odbioru samochód?

Do odbioru samochodu potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji, paszport, prawo jazdy i karta kredytowa. Bardzo ważne jest, aby imię i nazwisko na dokumencie prawa jazdy i karcie kredytowej były takie, jak dane głównego kierowcy. Należy pamiętać, że lokalna wypożyczalnia samochodów zarezerwuje określoną kwotę na karcie kredytowej jako depozyt. W tym celu potrzebny będzie kod PIN karty kredytowej. Jeśli posiadasz zagraniczne prawo jazdy (na przykład w języku chińskim), musisz zabrać ze sobą tłumaczenie. Akceptowany będzie tylko oryginalny paszport i prawo jazdy — kopie tych dokumentów nie są wystarczające.

Czy są jakieś dodatkowe koszty?

Ogólnie podane przez nas stawki zawierają już wszystkie opłaty. W przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nasz dział rezerwacji skontaktuje się z Tobą przed wystawieniem faktury. Jeśli nie wyrazisz zgody, możesz zawsze anulować rezerwację bez żadnych zobowiązań (z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem).

Jaki rodzaj ubezpieczenia otrzymam w ramach wynajmu samochodu?

W koszt wynajmu samochodu wliczone jest zasadniczo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie od pożaru, ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i ubezpieczenie od kradzieży.

Co to jest etykieta „bezproblemowy wynajem"?

Taka etykieta wskazuje, że wynajęty samochód spełnia następujące wymagania: nieograniczona liczba kilometrów, zniesiony wkład własny w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (i dostępna opcja ubezpieczenia zniesienia wkładu własnego), polityka zrównoważonej energii oraz dobra reputacja wypożyczalni samochodów. Dostępność samochodów spełniających te cztery wymagania przyspieszy wybór odpowiedniego pojazdu dla Ciebie.

Jak mogę zmienić lub anulować rezerwację?

Możesz anulować rezerwację poprzez „Moje konto”. Zalecamy kontakt telefoniczny, jeśli chcesz wprowadzić zmiany w rezerwacji lub anulować rezerwację w najbliższym czasie (48 godzin lub mniej).

Kiedy otrzymam potwierdzenie mojej rezerwacji?

W większość przypadków otrzymasz potwierdzenie rezerwacji w ciągu kilku minut po dokonaniu płatności. Zalecamy skontaktowanie się z naszym Działem Rezerwacji w przypadku dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili (odbiór w ciągu 48 godzin).

Które wypożyczalnie samochodów są porównywane przez stronę EasyTerra Wynajem Samochodów? w tej lokalizacji
  • Top Rent-a-Car
  • Alamo
  • CarRent.bg
  • Enterprise
  • Europcar
  • Budget
  • Autounion Car Rental
  • First Car
  • Thrifty
  • Sixt
  • Hertz
  • FireFly Car Rental
  • Green Rent a car
  • NÜ Car Rentals
  • Goldcar
  • Green Motion
  • addCarRental
  • InterRent
  • SurPrice car rentals
  • Mex Rent a Car
  • Low Cost Cars
  • Dollar
  • Goldcar Key'n Go
  • Autojet
  • Mex
  • Abbycar
  • Your Rent
  • Keddy By Europcar
  • Movida
  • Localiza Car Rentals
  • Unidas
  • National Car Rental
  • Avis
  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Bułgaria