Wypożyczalnia samochodów Kraków

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Kraków za Ciebie.

Dlaczego warto z nami rezerwować?
  • Anulowaniegratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzie indziej? Skontakuj się z nami, a złożymy Ci lepszą ofertę
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie
search_main.worry_free_block.title
  • search_main.worry_free_block.usp.no_worries_deductible
  • search_main.worry_free_block.usp.unlimited_mileage
  • search_main.worry_free_block.usp.top_rated_suppliers
  • search_main.worry_free_block.usp.full_full_fuel_policy

Wypożyczalnia samochodów Kraków

Oszczędzaj czas i pieniądze. Porównujemy oferty wypożyczalni samochodów w Kraków za Ciebie.

Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wypożyczalnia samochodów Kraków

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Polska
  3. Kraków
EasyTerra Wynajem Samochodów Kraków jest niezależną stroną porównującą wypożyczalnie samochodowe. Nasz system porównuje ceny dobrze znanych wypożyczalni samochodowych. Dzięki temu jako Klient możesz zawsze zarezerwować z nami samochód w najlepszej cenie.

Informacja o lokalizacji dla Kraków

Wypożyczalnia samochodów Kraków
Wypożyczalnia samochodów Kraków

Wprowadzenie

Kraków to jedyne polskie miasto, które nie zostało zbombardowane podczas II Wojny Światowej. Piękne historyczne centrum ze swoim sercem nazywanym Rynkiem Głównym jest warte odwiedzenia. Tylko średniowieczny most praktycznie przestał istnieć, kiedy to większość murów została zburzona na początku XIX wieku. Aż do końca XVI wieku Kraków był stolicą Polski i ważnym centrum naukowym (miejski uniwersytet cieszył się światową sławą).
W pobliżu Krakowa znajduje się był nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz, który obecnie pełni rolę muzeum upamiętniającego ofiar zamordowanych w komorach gazowych. 

Ludność

Miasto liczy 800000 mieszkańców co sprawia, że jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Włącznie z przedmieściami miasto posiada 1,5 miliona mieszkańców.

Położenie

Kraków znajduje się na południu Polski, u podstaw łańcucha górskiego Karpat, które tworzą granicę ze Słowacją. Miasto usytuowane jest nad Wisłą, najważniejszą rzeką w Polsce, która meandruje przez cały kraj aż w końcu wpływa do morza w pobliżu miasta Gdańsk. Na wzgórzu Wawel mieści się cytadela Krakowa.

Gospodarka

Miasto jest jednym z najważniejszych centrów gospodarczych w kraju. Znajdziesz tu rozbudowany przemysł z zakładami stalowymi i kopalniami żelaza, produkcję aluminium, wyrobów chemicznych, maszyn i żywności. 
Ponadto turystyka odgrywa ważną rolę. Co roku Kraków odwiedza ponad 7 milionów krajowych i zagranicznych turystów a liczba ta wciąż rośnie. Tradycyjnie miasto jest również ważnym centrum edukacji.

Lotniska

Miejskie Międzynarodowe Lotnisko Kraków Balice znajduje się 12 kilometrów na zachód od miasta. Znajdziesz tu wiele połączeń do europejskich stolic włącznie z Amsterdamem jak i lotami przez Atlantyk do Chicago i Nowego Jorku. W trakcie lata odbywa się wiele lotów czarterowych do miejsc w Afryce Północnej. 
Z lotniska można dojechać do Krakowa w 20 minut. Do centrum miasta kursują dwie linie autobusowe (192 i 208).

Transport publiczny

Miejska stacja centralna, Dworzec Główny znajduje się poza starym centrum. Odbywają się regularne kursy do Warszawy szybką koleją (2 godziny 45 minut) oraz wiele  międzynarodowych połączeń na przykład do Berlina, Frankfurtu, Wiednia i Pragi. Miasto samo w sobie posiada tramwaje i autobusy. Możesz kupić bilet w kioskach. Upewnij się, że bilet został skasowany jak tylko wejdziesz do środka.  Bilet ma ważność przez 1 godzinę po tym jak zostanie skasowany. Bilet tygodniowy lub miesięczny nie wymaga kasowania.

Ruch miejski i parkowanie

Do Krakowa można łatwo dojechać: od zachodu autostradą A4 (Wrocław) a z północy autostradą A1 (Warszawa).
Stare centrum jest praktycznie wolne od samochodów. Możesz zaparkować swoje auto na jednym z parkingów strzeżonych. Blisko centrum znajdują się dwa parkingi: na Placu Szczepańskim i na Placu Ducha Świętego. 
Budowa i utrzymanie dróg w Polsce nie dorównuje gwałtownemu wzrostowi liczby samochodów. Chociaż kładzie się ogromny nacisk na polepszenie krajowej sieci dróg i autostrad to prawdopodobnie minie kilka lat zanim osiągną one poziom, do którego przywykli ludzie żyjący na zachodzie.

Hotele

Tak jak w przypadku miast liczba turystów również gwałtownie wzrasta. Znajdziesz tu odpowiednią ilość hoteli w średniej kategorii cenowej, jednak mało prawdopodobne jest, że znajdziesz luksusowy hotel w pobliżu starego miasta. Istnieje tu wiele tanich zakwaterowań, ale trzeba unikać hoteli na obszarze Nowej Huty, które w przeszłości służyły jako zakwaterowanie dla tymczasowych pracowników w sektorze przemysłowym. Ponadto dostępnych jest tu wiele zakwaterowań typu bed & breakfast (łóżko i śniadanie) lub apartamentów do wynajęcia. Upewnij się, że wynajmujesz je od oficjalnych pośredników!

Źródła zewnętrzne

W poszukiwaniu innych informacji o Krakowie polecamy skorzystać z wyszukiwarki Google oraz następujących źródeł:

Wypożyczalnie samochodów w Kraków

EasyTerra Wynajem Samochodów Kraków porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Dworce kolejowe

Lotniska w centrum

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Polska, ale w mieście innym niż Kraków, prosimy wejść na Wypożyczalnia samochodów Polska stronę, gdzie możesz wybrać w którym mieście w Polska chciałabyś wypożyczyć samochód.